Náskok díky chytrým datům

Dáváme datům smysl. Naše unikátní algoritmy každou minutu přeměňují gigabajty dopravních dat v ucelené informace o provozu na silnicích a dálnicích, abyste vy přijeli bez zdržení a bez nehod.

50 000

Vozidel denně sdílí polohová data (FCD)

95%

silničních úseků v ČR má díky nám přehled o aktuální hustotě provozu

2 500

chybějících parkovacích míst pro kamiony v ČR

Výpočet a predikce intenzity provozu

Každou vteřinu zpracováváme anonymizované polohové údaje z tisíců vozidel po celé ČR, kterým se říká jednoduše FCD - Floating Car Data. K čemu je nám tolik dat? Pomocí komplexních algoritmů z aktuálních a historických dat vypočítáváme v reálném čase aktuální dopravní zátěž a predikujeme vytížení těchto silničních úseků v budoucnu. Zdrojem dat jsou i další dopravní technologie jako sčítače dopravy, C-ITS zprávy, Bluetooth, Wifi detekce apod.

Realizováno pro

 

 

Dojezdové doby

Z aktuálních dopravních dat umíme vypočítat očekávanou dobu jízdy mezi libovolnými dvěma body na silniční síti. Oproti běžným mobilním aplikacím dosahujeme mnohem přesnějších výsledků, protože bereme v úvahu typ vozidla (autobusy, kamiony…) a na delších trasách využíváme dostupná data k predikci stavu provozu na několik hodin dopředu.

Realizováno pro

Obsazenost parkovišť

Parkování je kritickým problémem nejen pro řidiče osobních vozidel v centrech měst, ale také pro kamiony na dálnicích. Naše algoritmy poskytují aktuální informace o obsazenosti parkovišť na základě vstupních dat (magnetometrické či laserové detektory, videodetekce, data z mobilních aplikací, data z mýtného systému a další) a z historických dat predikovat jejich stav v daný den či hodinu. Abychom dali datům smysl, vyvinuli jsme mobilní aplikaci, která navede řidiče na volné parkoviště.

Naše realizace: Inteligentní parkování kamionů pro Ředitelství silnic a dálnic